Jak dopasować biżuterię do sylwetki?

14.01.2017, 13:30, Evgheni Scura

 

Coco Channel twierdziła: „Biżuteria to nieodłączny element stroju. Dzięki niej kobiety stają się jeszcze bardziej kobiece”. Ze słowami legendarnej projektantki zgodzą się wszystkie przedstawicielki płci pięknej ceniące sobie oryginalny styl i lubiące, aby ich stylizacja była zapięta na ostatni guzik. Po naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki sięgamy zarówno wówczas, kiedy chcemy wykreować casualową jak i oficjalną kompozycję. Nie rozstajemy się z nimi w pracy, na spotkaniach z przyjaciółmi, czy na spacerach z dzieckiem. Biżuteria jest także nieodłączną częścią sukienki wybieranej na romantyczną randkę, czy stroju na wieczór spędzony w klubie lub w dyskotece.
 


Coco Channel twierdziła: „Biżuteria to nieodłączny element stroju. Dzięki niej kobiety stają się jeszcze bardziej kobiece”. Ze słowami legendarnej projektantki zgodzą się wszystkie przedstawicielki płci pięknej ceniące sobie oryginalny styl i lubiące, aby ich stylizacja była zapięta na ostatni guzik. Po naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki sięgamy zarówno wówczas, kiedy chcemy wykreować casualową jak i oficjalną kompozycję. Nie rozstajemy się z nimi w pracy, na spotkaniach z przyjaciółmi, czy na spacerach z dzieckiem. Biżuteria jest także nieodłączną częścią sukienki wybiera

 

Biżuteria w służbie sylwetki?

Eksperci w dziedzinie mody przekonują, że biżuteria powinna być dopasowana nie tylko do naszego stroju, czy do okoliczności, w których zamierzamy ją zaprezentować, ale także do rodzaju naszej sylwetki. Filigranowe przedstawicielki płci pięknej o niskiej i bardzo szczupłej figurze powinny sięgać po drobne, nikłe błyskotki, które nie przeciążą stylizacji. Odpowiednie okażą się cienkie łańcuszki z maleńkimi przywieszkami, delikatne bransolety, wąskie pierścionki i niewielkie kolczyki. Zasada ta dotyczy również puszystych pań. W ich przypadku masywna biżuteria wyeksponuje zaokrąglone kształty i wprowadzi spore dysproporcje do stylizacji. Rzucające się w oczy kolie, duże bransolety i pierścionki to z kolei świetny wybór dla wysokich miłośniczek mody posiadających smukłą sylwetkę.

Nie tylko metal

Wybierając biżuterię pamiętajcie, że nie musicie ograniczać się do metali szlachetnych. W ostatnim sezonie światem mody zawładnęły błyskotki wykonane z innych tworzyw. Przoduje wśród nich plastik, ceramika, filc oraz wszelkiego rodzaju sznurki. Przedstawicielki płci pięknej lubiące naturalne materiały mogą natomiast sięgnąć po biżuterię wykonaną ze skóry, rzemyków lub drewna. Ciekawą opcją są ponadto korale i bransoletki wykonane z kamieni półszlachetnych, które dzięki różnorodnej kolorystyce mogą stanowić ciekawy i ekspresyjny akcent w stylizacji.

 
« Wstecz


Dyskusja: "Jak dopasować biżuterię do sylwetki?"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze